logo
Welcome Guest! To enable all features please Giriş or Kayıt.

Bildirim

Icon
Error

Ayarlar
Son mesaja git Go to first unread
alibug  
#1 Gönderildi : 26 Aralık 2016 Pazartesi 17:40:41(UTC)
alibug

Sıralama: Newbie

Gruplar: Registered
Katılan: 13.12.2016(UTC)

1 Kere Teşekkür Etti.
STA4CAD öğrenmeye çalışıyorum.Deneme amaçlı bodrum,zemin ve 1.kat dan oluşan bir villa projesini çözmeye çalıştım.Eksiklerimi projeyi inceleyip söyleyebilirseniz çok mutlu olurum.
STA4CAD DENEME.zip 2,795 KB, 32 Defa İndirildi.

1-)Böyle bir sistemde kirişsiz döşeme veya asmolen döşeme tercihi daha mı mantıklı olurdu?
2-)STA4 Proje Hata Kontrolün de k120-k102 üst üste biniyor diyor fakat ben kotlarını farklı girmiştim k120 ve k102 kirişlerinin.
P120 solu uç kolonu S102 panel alanının %10 undan küçük diyor.TDY 3.6.2.3 mü
3-)Panel uçlarının boş olması durumunda STA otomatik panel ucu tanımlamıyor mu?
4-)S110,210,310 kolonlarında kuşatılmamış kolon uyarı alıyordum (25*50) (35*50) yaptım sorun çözüldü fakat sahanlık da böyle bir diş yapması nasıl olur?
5-)S207 kuşatılmış kolon kontrolü yetersiz hatasını gideremedim ve diğer kolonlardan farklı donatı çapı çıkıyor Ø 16 gibi diğer kolonlarda 14.Bunu da Ø 14 e çevirirsem bu sefer çok fazla donatı çıkacak.
6-)Kuşatılmış kolon kontrolü yetersiz hatasını kolon ve kiriş boyutlarını değiştirmeden kaçıklığı değiştirerek sağlasam bu sefer mimari akslara uyumsuzluk olmaz mı?
7-)Kirişler de ki donatı fazla gibi geldi bana sizce nasıl.Özellikle K134.
8-)Temel çözümümde T13 ve T12 temelleri çok saçma oldu gibi sizce nasıl olmalıydı.
Çok fazla soru soruyorum fakat yeni öğrenmeye çalışıyorum:Şimdiden çok teşekkürler.
[img=UserPostedImage]TDY3.6.2.3[/img]
alibug  
#2 Gönderildi : 26 Aralık 2016 Pazartesi 23:35:12(UTC)
alibug

Sıralama: Newbie

Gruplar: Registered
Katılan: 13.12.2016(UTC)

1 Kere Teşekkür Etti.
Modeli biraz düzelttim bunun üzerinden yardımcı olursanız sevinirim. STA4CAD DENEME DUZELTME.rar 119 KB, 14 Defa İndirildi.
1-) Panelde bant pencere boşluğu yapıldığında pencere köşelerine sta ekstra donatı atıyor mu?
2-)2 katlı bir yapı için bodrum perdesi düzenlemek sizce ne kadar ekonomik olur?
3-)Döşeme kalınlıklarını tüm döşemelerde(merdivenler hariç) aynı tutmak imalat açısından kolaylık sağlamaz mı?
Resimde ki problemlerim mevcut.[img]UserPostedImage[/img]
ziya atar  
#3 Gönderildi : 27 Aralık 2016 Salı 10:50:50(UTC)
ziya atar

Sıralama: Administration

Gruplar: Administrators
Katılan: 5.5.2015(UTC)
Bay
Turkey

36 Mesajına Toplam 63 Kere Teşekkür Edildi.
modeli destek@sta.com.tr adresine mail atabilirsiniz. Forum üzerinden direkt olarak teknik destek vermiyoruz.
thanks ziya atar: 1 Kişi mesajın için Teşekkür Etti.
alibug 27.12.2016(UTC) tarihinde
Bu konudaki kullanıcılar
Forumu Atla  
Bu foruma yeni konular postalayamazsınız.
Bu forumda ki konulara yeni posta gönderemezsiniz.
Bu forumdaki postalarınızı silemezsiniz.
Bu forumdaki postalarınızı düzenleyemezsiniz.
Bu forumda anketler yaratamazsınız.
Bu forumdaki anketlere oy veremezsiniz.