logo
Welcome Guest! To enable all features please Giriş or Kayıt.

Bildirim

Icon
Error

Ayarlar
Son mesaja git Go to first unread
melancoli.mm  
#1 Gönderildi : 13 Mayıs 2015 Çarşamba 15:46:24(UTC)
melancoli.mm

Sıralama: Newbie

Gruplar: Registered
Katılan: 13.5.2015(UTC)
Turkey

selam programı calıstırdıgımda sta4cad run time error 6 overflow hatası alıyorum yardımcı olabilirmisiniz.....
ziya atar  
#2 Gönderildi : 13 Mayıs 2015 Çarşamba 16:17:10(UTC)
ziya atar

Sıralama: Administration

Gruplar: Administrators
Katılan: 5.5.2015(UTC)
Bay
Turkey

48 Mesajına Toplam 76 Kere Teşekkür Edildi.

Program kısayolunu sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştır ı seçip çalıştırın.

melancoli.mm  
#3 Gönderildi : 13 Mayıs 2015 Çarşamba 17:47:00(UTC)
melancoli.mm

Katılan: 13.5.2015(UTC)
Turkey

yönetici olarakta calıstırdıgımda da aynı hatayı alıyorum kaldırdım kurdum programı en bastan değişen birşey olmadı...
ziya atar  
#4 Gönderildi : 13 Mayıs 2015 Çarşamba 19:46:12(UTC)
ziya atar

Bay
Turkey

http://www.sta4.net/DownloadPage.aspx linkinden programın en son halini indirip kurun. Kurulum cd niz eski olabilir. Antivirüs programı varsa kurulum yaparken kapatın
s.kursuncu  
#5 Gönderildi : 29 Haziran 2015 Pazartesi 14:28:37(UTC)
s.kursuncu

Katılan: 29.6.2015(UTC)
Turkey

4 Kere Teşekkür Etti.
1 Mesajına Toplam 1 Kere Teşekkür Edildi.
1)Cd den manuel kurulum yaptım
2)Siteden güncel tam sürümü indirdim

Bu hatayla karşılaşıyorum eskiden kurulu olan laptopta sıkıntı yok fakat masaüstüme kurmaya çalıştıgımda bu hatayla karşılaşıyorum yardımcı olabilecek var mı ?

UserPostedImage
ziya atar  
#6 Gönderildi : 29 Haziran 2015 Pazartesi 23:29:04(UTC)
ziya atar

Bay
Turkey

www.sta4.net/site/linked/HaspSRMSetup.exe siemizden haspsrm kurulumunu indirip kurun. Ve kilit dosyalarınızı programın kurulum klosörüne kopyalayın genellikle C:\sta4v13 tir. Kilite ait kilit dosyaları kopyalanmamışsa bu sorun oluşabilir.
a1b2c3  
#7 Gönderildi : 22 Ekim 2016 Cumartesi 00:03:39(UTC)
a1b2c3

Katılan: 21.10.2016(UTC)

İyi geceler. Programı yeni alan biri olarak tüm gün boyunca kurmayı bir türlü beceremedim. Kılavuzda anlatılanları harfi harfine defalarca uyguladım, yetmedi siteden programı ve hasp driverını indirdim. Her şeyi denedim fakat bir türlü olmadı. Sta4 Chekup ile kontrol ettiğimde ise şu hatayı alıyorum sürekli.

UserPostedImage

Çözümü olan var mı?
ziya atar  
#8 Gönderildi : 22 Ekim 2016 Cumartesi 10:37:35(UTC)
ziya atar

Bay
Turkey

http://www.sta4.net/DownloadPage.aspx adresinden team viewer 10 u indirin. (0216) 326 57 57 nolu numarayı ararsanız uzaktan bağlantıyla yardımcı oluruz.
onda  
#9 Gönderildi : 20 Aralık 2016 Salı 18:17:15(UTC)
onda

Katılan: 20.12.2016(UTC)
Turkey

Bir kaç statik program kullanıyorum ve STA4CAD beğendiğim ve güvenerek kullandığım bir programdır. Yeni bir bilgisayara yükleme yaparken benim sıkıntım başlıyor.
Eminim çok sık kullananlar sorun yaşamıyordur fakat arada kullanımlarda çok sık kilit sorunu yaşıyorum. Sadece bu nedenden dolayı seçeneğim varsa diğerlerini
tercih ediyorum. İlgililerden bu konuda artık daha kalıcı ve kolay kurulum bekliyorum. Şimdi yine kullanmak için çalıştırdım, iskele makrosunu kurmak istedim,
yükleme yaptım program normal çalışırken yükleme sonrasında kilit hatası verdi ve kapattım.
ziya atar  
#10 Gönderildi : 21 Aralık 2016 Çarşamba 12:45:09(UTC)
ziya atar

Bay
Turkey

STA4CAD ve iskele programını güncelleyin. iskele makrosunu çalıştırdıktan sonra sta4cad i kapatmayın. Bir sorun olmaması gerek.

Tahminen önümüzdeki hafta gelecek olan iskele güncellemesinde daha esnek bir kilit modeline geçeceğiz.

Genelde iskele makrosu açıldıktan sonra sta4cad kapatılıyor bu yüzdende iskele demo moda geçiyor. Bu konuda geliştirme yapılacak.

mete  
#11 Gönderildi : 28 Aralık 2016 Çarşamba 06:18:27(UTC)
mete

Katılan: 28.12.2016(UTC)
Turkey

15 sene civarında bu programı kullanıyorum. her bilgisayar değişimi ya da format bir sıkıntı. programı çalıştırana kadar siniri bozuluyor insanın.

Kilit dosyalarını bilgisayarın her tarafına kopyaladım. ama illa kilit dosyaları deyip duruyor. bu bitince yukarda yazılanları yaşayacağımı da biliyorum ama henüz burdayım....
ziya atar  
#12 Gönderildi : 28 Aralık 2016 Çarşamba 10:59:18(UTC)
ziya atar

Bay
Turkey

Öncelikli olarak kurulumu nereden yaptığınız çok önemli.

Genel olarak karşılaşılan sorun yıllar öncesinden alınmış cd ile şuanki güncel veye değişmiş işletim sistemlerine kurulum yapıldığı zaman sorun çıkıyor.

1)Güncel bir cd veya sitemizden programın son halini indirerek kurulum yapın.
2)Yeni satılan kilitlerde kilit dosyasına ihtiyaç yoktur. Eskiden satın alınmış programlarda kilit dosyası gerekli.

Kilit dosyası gerekli ise 3 adet .cfg uzantılı dosyayı programın kurulum klasörüne (genel olarak C:\STA4V13 burasıdır) kopyalayın. Mevcut dosya varsa üstüne yazın.

3)İlk olarak masaüstündeki kısayolu sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırı seçip programı açın.

Genel olarak özel bir sorun yoksa bu adımlardan sonra programın sorunsuz çalışması gerekiyor.

Sisteme bağlı olarak kilit sürücüsü vs hatalar olabilir.

Sizin durum bu şekildemi bilmiyorum ama 4 5 yıl öncesine ait bir cd ile Windows 10 veya cd gönderildiği tarihte olmayan bir işletim sistemine kurulum yaparsanız sorun yaşayabilirsiniz.

Yüklemeyle alakalı sorun hala devam ediyorsa (0216) 326 57 57 nolu numaradan arasanız uzaktan bağlantıyla yardımcı oluruz.

onda  
#13 Gönderildi : 2 Ocak 2017 Pazartesi 19:03:23(UTC)
onda

Katılan: 20.12.2016(UTC)
Turkey

Sevgili Ziya kardeşim, kurulumla ilgili bu denli sıkıntılar yaşıyorsak birazda bu kurulum işini güncellemek gerekmez mi? Bizler halen neden kurulum CD 'mizi ölesiye savunmak zorunda kalıyoruz, isteğimiz sadece bu konuda biraz daha sade bir kurulum, programdan vazgeçemiyoruz ama kurulum derdine de bir son verilmesi gerektiğini düşünüyorum. Saygılarımla..
Bu konudaki kullanıcılar
Forumu Atla  
Bu foruma yeni konular postalayamazsınız.
Bu forumda ki konulara yeni posta gönderemezsiniz.
Bu forumdaki postalarınızı silemezsiniz.
Bu forumdaki postalarınızı düzenleyemezsiniz.
Bu forumda anketler yaratamazsınız.
Bu forumdaki anketlere oy veremezsiniz.