Dts : 1 olan bölgede asmolen bina çözümü yapmaktayım . Tümü asmolen döşeme olan B+2 katlı binada r:5 seçerek işlem yapmaktayım. Fakat ciddi bir perde elemanı tanımlamadan sistem Mdev > 0.75 şartını sağlamamakta. Nerede hata yaptığım konusunda fikri olan varmı ? Yardımcı olursanız sevinirim. ISMET ASLAN.rar 1,154 KB, 44 Defa İndirildi.
Topic Starter

Sıralama: Newbie

Gruplar: Registered
    Katılan: 8.2.2019
     Turkey

1 Kere Teşekkür Etti.
Originally Posted by: Barış Özdemir

Dts : 1 olan bölgede asmolen bina çözümü yapmaktayım . Tümü asmolen döşeme olan B+2 katlı binada r:5 seçerek işlem yapmaktayım. Fakat ciddi bir perde elemanı tanımlamadan sistem Mdev > 0.75 şartını sağlamamakta. Nerede hata yaptığım konusunda fikri olan varmı ? Yardımcı olursanız sevinirim. ISMET ASLAN.rar 1,154 KB, 44 Defa İndirildi.

Aynı sıkıntıyı ben de yaşadım ve çözümü ancak plak döşemeye dönmekte buldum 🙂 . Sanırım gerçekten de asmolen binaların önüne geçilmiş bu yönetmelik ile.

Sıralama: Member

Katılan: 8.11.2017
     Turkey

34 Kere Teşekkür Etti.
    2 Mesajına Toplam 3 Kere Teşekkür Edildi.
16 tane taşıyıcı (kolon ve perde) elemandan sadece 3'ü perde ve sen Mdev/Mo>0.75 şartını sağlamasını bekliyorsun. Sistem sana devrilme momentlerini perdelere taşıtacaksın asmolen istiyorsan diyor.
Tavsiyem kolonlarda azalmaya gitmen.

Sıralama: Advanced Member

Katılan: 30.6.2018
     Turkey

8 Kere Teşekkür Etti.
    5 Mesajına Toplam 5 Kere Teşekkür Edildi.
Bu konudaki kullanıcılar
    Similar Topics
    Forumu Atla  
    • Bu foruma yeni konular postalayamazsınız.
    • Bu forumda ki konulara yeni posta gönderemezsiniz.
    • Bu forumdaki postalarınızı silemezsiniz.
    • Bu forumdaki postalarınızı düzenleyemezsiniz.
    • Bu forumda anketler yaratamazsınız.
    • Bu forumdaki anketlere oy veremezsiniz.