Barış Özdemir
2019-02-28T15:26:41Z
Arkadaşlar yeni yönetmelik ile artık geoteknik raporları bizim oluşturmamız istenmiş ve raporda taşıma gücü hesabı , kayma hesabı , oturmalar v.s. gibi husuların bulunması gerekmekte .. Elinde örnek rapor olan , örnek hesap excelli olan veya ulaşabileceğimizi yararlı linki olan yardımcı olursa sevinirim .. Kolay gelsin ..
Muratt
2019-02-28T15:32:06Z
Originally Posted by: Barış Özdemir 

Arkadaşlar yeni yönetmelik ile artık geoteknik raporları bizim oluşturmamız istenmiş ve raporda taşıma gücü hesabı , kayma hesabı , oturmalar v.s. gibi husuların bulunması gerekmekte .. Elinde örnek rapor olan , örnek hesap excelli olan veya ulaşabileceğimizi yararlı linki olan yardımcı olursa sevinirim .. Kolay gelsin ..Bizim derken;Uzmanlığında Geoteknik Dalı olanlarımı kastettiniz??

Barış Özdemir
2019-03-02T10:33:34Z
Bizim derken inşaat mühendislerini kast ettim . Artık yeni deprem yönetmeliği ile veri raporunu jeoloji ve jeofizik mühendisleri , geoteknik raporuda inşaat mühendisleri hazırlayacak.. Zemin sınıfı ZE ve ZF olan zemin tiplerinde belediyelerin tercihine göre sanırım Geoteknik alanında yüksel lisans yapmış olan inşaat mühendisleri yapacakmış ..
Similar Topics
Users browsing this topic