Guest
2019-12-20T12:32:13Z
Bu güncellemede
1)kubbe tonoz ve konik le ilgili model alımı ve sonlu eleman ağı kurulması tamamlandı. Önceki sürümlerde konik şekillerin alınması ve sonlu eleman ağının oluşturulmasında bazı sorunlar vardı bunlar düzeltildi.
2)Bunu yanında bazı ufak editör düzeltmeleri yapıldı. Workshop ve stasteel beraber çalışabilirlik adına stasteelde tüm poligon kolon perde konik tonoz kubbe gibi tüm elemanların tam olarak sonlu eleman ağını kurulması açıldı.

3)Aynı kapsama stasteel e workshop ki gibi tüm temel elemanların hesabı sonlu eleman ağıyla yapılmaya başlandı.
4)Workshop veri giriş ekranında dairesel sürekli temel oluşturma imkanı açıldı. (sta4cad e entegra analizde bu imkan yoktur bu sadece workshopta model oluştururken kullanılabilir.)


Şuan ki sürüm itibariyle eksikler aşağıda belirtilmiştir. Bunlarda ilerleyen güncellemelerde hazır hale gelecektir.

Workshop üzerinde model oluşturup bu modelin analiz edilmesi imkanıda yakın zamanda gelecektir. Ancak herhangi bir tasarım yapılmayacaktır. Tasarım için analizin sta4cad den başlaması veya stasteel üzerinden yapılması gerekmektedir.

1)Çelik beton birlikte çözümde henüz kren yüklerini betonarme tasarıma alınması eklenmemiştir krenli modellerde çelik beton birlikte çözümde kren yükleri eksik olacaktır
2)Yeni bina dışında kalan yığma performans güçlendirme vs gibi analizler için workshop hazır değildir şuan için sadece yeni binaların analizi ve çelik beton birlikte çözüm için hazırdır. (Bu analizler sta4cad default çözüm motorunda hazır haldedir yanlış anlaşılma olmasın)
3)P delta analizi henüz eklenmemiştir
6)Eğrisel merdivenlerin alınması henüz tamamlanmamıştır
7)Panel toprak itkisi henüz eklenmemiştir
8)Yapı temel etkileşimli analiz eklenmiştir ancak sadece dönmeli etkileşim henüz eklenmemiştir

Konik kubbe ve tonoz elemanların tamamlanmasıyla ilgili olarak aşağıda bazı görselleri ekliyorum.