Guest
2019-10-18T11:01:31Z
***)Henüz STAWorkshop güncellemesi yayınlanmamıştır. yayınlandığında bu kısımdan bilgilendirme yapılacaktır. Resimleri yüksek çözünürlükte görmek için resmi tıklayın açılan pencerede sağ tıklayıp resmi farklı kaydet diyerek bakabilirsiniz.
Güncelleme öncesi gelen sorularla ilgili bilgilendirme amaçlıdır.

1) Objelerin özelliklerinin saklanıp sonradan kullanılması
Örneğin düzenlediğiniz bir birleşimi kayıt edip sonraki başka bir projede veya aynı proje içinde bu ayarı aynı tipteki diğer birleşimlere atayabilirsiniz.
Ekte iki adet resim var. Ayar saklayıp sonrasında kullanmak için2)Geliştirilmiş filtreleme
Eleman tipi (kolon kiriş bulon levha vs..) ,kesit, malzeme,uzunluk gibi bir çok kritere göre filtreleme imkanı eklenmiştir.

Örneğin kesiti ıpe200 olan uzunluğu 3 metreden uzun 5 metreden kısa malzemesi s235 olan gibi sınırsız sayıda varyasyon yapabilme imkanınız olacaktır.
Hazır sunulan bu özelliklere ilerki güncellemlerde yenileri eklenecektir.

örneğin aşağısaki resimde

kesiti 300*300*20
tipi çelik kolon olan
ve uzunluğu 5 metre ve 9 metre arasında olan elemanlar filtrelenmiştir.
Eşittir büyüktür küçüktür arasındadır gibi mantıksal işlemleri kullanabileceksiniz.3)Editörlerin son kaldıkları yeri hafızada tutumaları
Tüm elemanlar için örneğin bir kolonu seçtiniz ve kolon editöründe elastik bağ kısmına girdiniz. Program bunu hafızada tutar ve sonraki tüm kolon seçimlerinde
menü kaldığı kısımda açılır.
Birleşimler için birleşim menüsünde bulon kısmına geldiniz sonrasında bu tipteki birleşimlerin seçiminde son kalınan bulon menüsü açılır.
4)Editörlerde arama imkanı
Çok fazla özelliğin olduğu editörlerde üste eklenen yeni ara kutusu ile arama yapabilme imkanı eklenmiştir**Düzenleme devam etmektedir!!!