avcioglu
  • avcioglu
  • Advanced Member Topic Starter
2020-12-11T07:13:23Z
Gaziantep İMO Youtube sayfasında yayımlanmak üzere 16.12.2020 Çarşamba günü TBDY2018 Genel Eğitimi planlanmaktadır. Müsait olan meslektaşlarımızı eğitime bekleriz:

gaziantep_imo_egitim.jpg

Click to View Image95 View(s)

ziya atar
2021-01-21T11:30:48Z
Sta4cad ve stasteel modellerini incelemek ve bazı formatlarda kaydetmek için lisan gerektirmeden kullanabileceğiniz staviewer yayınlanmıştır.

özetle
1)Kurulum gerektirmeden aşağıda linkini vereceğim dosyayı indirip içindeki staviewer.exe yi çalıştırmanız yeterlidir. Bilgisayar veya harici bir flash belleğe yerleştirip kurulum olmaksınız kullanabilirsiniz.
2)İmalatcı veya modeli incelemek isteyen diğer kişiler lisans olmaksınız bu araçla modelleri 3 boyutlu ortamda inceleyebilirler.
3)Tekla veri aktarımı 3d dwg ifc gibi dışarı aktarım imkanlarını lisans olmaksınız kullanabilirler. Stasteel modellerinin tam sürümde oluşturulması gerekmektedir.
4)Program güncelleme olduğunda sağ üst köşede bildirim verecektir. Bulunduğu klasörde güncellemeyi otomatik yapacaktır.

Stasteel ve workshop ta net 5 altyapısından dolayı teklaya veri aktarımı çalışmamaktadır. Bu amaçla bu program kullanılabilir veya imlatcıya gönderilerek imalatcının kendi bilgisayarında teklaya modeli aktarması sağlanabilir.

Bu linkten indirdiğiniz .zip dosyasını bilgisayar yada harici bir belleğe açın ardından bu klasör içindeki staviewer.exe dosyasını çalıştırmanı z yeterlidir.

http://www.sta4.net/stas...ewerupdate/staviewer.zip 


image.png

Click to View Image183 View(s)